Kızılay: “Kurumda 40 bin genç gönüllülüğün direği”

Namik

Üye
ROMA – “Gençler Gönüllülüğümüzün bir direğidir.” – Rosario Valastro, başkan açıkladı İtalyan Kızılhaçıvesilesiyle Dünya Gençlik Becerileri Günü – Bu, yalnızca Komitelerde şu anda Gönüllü olan ve zorluk çeken herkesin acısını hafifletmek için çalışan 32 yaş altı yaklaşık 40.000 kişi tarafından değil, aynı zamanda gençler için farkındalık yaratma ve değer kazandırma faaliyetlerine verdiğimiz önemle de kanıtlanmaktadır. Onlara, şimdiki zamanlarına ve gelecekte tasarlayabileceklerine inanıyoruz”.

11 programa 2.000'den fazla genç katıldı. “Gençlik Politikaları ve Evrensel Kamu Hizmeti Departmanı ile CRI, ülke çapında 11 programa bölünmüş 26 projede 18 ila 29 yaşları arasındaki 2.100'den fazla gencin ve Çevresel Kamu Hizmeti deneyi bağlamında 100 gencin dahil edilmesini teşvik etti. Gönüllüler aracılığıyla okullarda ve bölgede, yol güvenliği, cinsellik, acil durumlar, ilk yardım gibi konularda farkındalığı artırmak için yürüttüğümüz tüm faaliyetler var. Ve sonra Derneğin, cezai tedbirlere tabi tutulan kız ve erkek çocuklarının denetimli serbestliği için Adalet Bakanlığı ile yenilediği Sözleşme var, böylece sosyal yeniden entegrasyonlarını teşvik etmek ve duyarlılıklarını, bağlılıklarını, ikinci bir fırsatı benimseme isteklerini ve bunu başkalarına yardım ederek yapmalarını artırmak için.

“Biz güçlü bir şekilde inanıyoruz – diye sonlandırdı Valastro – gençlere inanmak, her şeyden önce onlara doğru ilgiyi göstermek, hayallerine şekil vermek, gençliklerine, hata yapma olasılıklarına saygı göstermek ve onlara ikinci bir şans vermek anlamına gelir. Çünkü hata yapmak bir kusur olamaz ve kadınlar, erkekler, ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar, amcalar, arkadaşlar, meslektaşlar olarak görevimiz her zaman yanlarında olmak, onlara yardım etmek ve bir sonraki adımı atmalarında onları desteklemektir”.