Yanlış ses ve yanlış konuşma sorun yaratır: konuşma bozukluğu olanlar için ayrımcılığa ve zorbalığa karşı mücadele

Namik

Üye
MİLANO – L’Eller serbest eşleştirme herkesin kendini kendi sesiyle ifade etme özgürlüğünü savunmak, dil ve ses sorunlarıyla ilgili her türlü ayrımcılık, dışlama, haciz ve zorbalığa karşı kapsayıcı bir kültürü desteklemek için sahaya çıkıyor. Bu konuda kamuoyunu bilinçlendirmek için, tarafından yönetilen bir WhatsApp numarasıDernek Sesli Yardımbu, sesle ilgili sorunlardan muzdarip olanlara veya ses utandırma veya uzman bir tıbbi ekipten ücretsiz psikolojik destek alarak kendisinin veya başkalarının rahatsızlığını bildirmesine tanık olur. Bir ilk yardım hizmetini yazılı olarak sunmayı seçmek, bu rahatsızlıkları olan insanları genellikle engelleyen ses bariyerini kırmaya yardımcı olur. Kişiler ve sohbet süreleri ile ilgili tüm bilgiler Sesli Yardım 16 Nisan’dan itibaren derneğin web sitesinde tek bir yerde mevcuttur. özel sayfa. Chat ile iletişime geçilecek numara Sesli Yardım Ve +39 3891560942.

Konuyla ilgili ulusal bir gözlemevi.
Sesli Yardım sohbet aracı, Derneğin tanıklıkları toplamasına ve konuyla ilgili gerçek bir ulusal gözlemevini yönetmesine, medyanın ve kamuoyunun dikkatine sunmak için ilk kez bir ayrımcılık vakaları ve vakaları dosyası oluşturmasına olanak tanıyacak. Toplumu ses fenomeninden haberdar etme amacı utandırma, çok sayıda uluslararası çalışma tarafından zaten belgelenmiştir. İtalyan verileri, sesle ve daha genel olarak kendini ifade etme yollarıyla ilgili sorunlarla bağlantılı bir kültürel değişimi teşvik etmek için müdahalenin aciliyetine tanıklık ediyor. İtalya’da bir milyondan fazla insan kekemelikten muzdariptir ve bunların 200.000’den fazlası 18 yaşın altındadır. Öte yandan, gelişimsel dil bozukluğu olan 570.000’den fazla reşit olmayan çocuk ve 150.000 afazik denek var.

Ayrımcılığa ve zorbalığa maruz kalıyor. Konuşma ve dil bozukluğu olan kişiler, akranlarına göre üç kat daha fazla ayrımcılık ve zorbalık riski altındadır. Kekemeliği olan kişilerin %70’i, sesleriyle ilgili bozukluk nedeniyle taahhüt veya terfi için en az bir fırsatı kaybettiklerini söylüyor. %20’si konuşma güçlüğü nedeniyle bir işten veya terfiden vazgeçtiğini söylüyor. Silahlı kuvvetlerle ilgili çok sayıda yarışma duyurusu da bazı konuşma bozukluklarını ayırt edici bir özellik ve uygunsuzluk nedeni olarak bildirmektedir.

Okulda öğretmenler tarafından bile alay edilen çocuklar. Kurucusu Giovanni MuscaràEller serbest eşleştirmeyorumlar: “Kampanya 16 ses diyorsun yapma arzusuyla doğdu.Eller serbest eşleştirme her cinsiyetten ve yaştan insanı dil ve ses sorunlarıyla ilgili herhangi bir ayrımcılık, izolasyon veya zorbalığa karşı savunma mesajının destekçisi, çevremizdeki dünyanın bu rahatsızlıklardan muzdarip olanlara karşı algısını ve tutumunu değiştirmek. Zorbalığa uğrayan çocuklardan, askeri yarışmalarda kekeledikleri için reddedilen adaylardan, okulda öğretmenleri tarafından bile ayrımcılığa uğrayan çocuklardan, dil sorunları nedeniyle küçük rollere atılan yöneticilerden bahsediyoruz… Çok uzun süredir sessiz kalan binlerce vakadan bahsediyoruz” .

Ses sorunları üzerine “kültür devrimi”. L’Eller serbest eşleştirme iletişim sorunları nedeniyle kendisi olamayanların sesini yaşatmak amacıyla doğdu. Amaç, her insanı kendisi olmakta özgür kılmak, içindeki dünyayı herhangi bir sınırlama olmaksızın ifade edebilmektir. misyonu Hoparlör ayrımcılığı kırmak amacıyla bilinçlendirme, eğitim, kaynaştırma ve araştırma projeleriyle ses, öğrenme ve iletişim bozuklukları ile ilgili sorunlarda bir kültür devrimi başlatmaktır.